Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi (Poylin P958Y)

Marka : Poylin
Fiyat : $420.00
Barkod : 8681465060291
₺3.381,33 'den başlayan taksitlerle

Sağlam çelik ve katlanabilir gövde yapısına sahip olan Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, Serebral Palsi ve Spastik Spazmı gibi üst vücut kontrolü olmayan veya kısıtlı olan yetişkin hastalar için dizayn edilmiş bir spastik tekerlekli sandalye modelidir.

 

 

Oldukça yoğun bir talep gören Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesinin en önemli işlevi kullanıcı için en doğru pozisyonlandırmayı sağlayabilmektir. 

 

 

Dolaşım ve sindirim sistemini daha düzgün çalışmasını da sağlayan ve zaten var olan duruş bozukluklarının daha da kötüleşerek skolyoz oluşumu gibi durumlara dönüşmesine engel olan doğru otruma pozisyonlaması, hastanın vücudu üzerindeki kontrolünü de artırmaktadır. 

 

 

Doğru oturma pozisyonunun sağlanması; hastanın baş kontrol yeteneğini geliştirir ve göz kontağı kurabilmesi, iletişim ve sosyal becerilerine yansır.  Dolayısıyla Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi oldukça önemli işlevlere sahip bir tekerlekli hasta sandalyesi modelidir.

 

 

Sırt yatar tekerlekli sandalye olan Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, tilt pozisyonu özelliği sayesindeyse uzun süreli kullanımlardan dolayı kalça bölgesinde biriken ağırlık ve basıncı vücuda yayarak konforu artırır ve bası yarası oluşumlarının önüne geçer. 

 

 

Baldır destekli ve ayak kalkar tekerlekli sandalye modeli olmasıyla ise Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, bacaklardaki ödem oluşumunun önüne geçer.

 

Bu ürünümüz, sadece engellilerin kullanımına özel üretilmesi ve sadece engelliler için satılıyor olma sebebi ile yürülükte olan Katma Değer Kanununun, 17. Maddesinin S bendine göre Katma Değer Vergisi  KDV'den Muaftır.

 

 

 

ADET :

Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi

 

Yükseklik ayarı yapılabilen kolçak ve ayaklıklarıyla kullanıcının konforunu artıran Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, bu iki parçasının da çıkarılabilir olmasıyla depolama ve taşıma durumlarında kolaylık sağlamaktadır. 

 

 

Sahip olduğu baş desteği, yan destekler ve bacak arası abdüktörü ile kullanıcının en doğru pozisyonda oturabilmesini sağlayan Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, refakatçi fren sistemi sayesinde refakatçi kullanımına da uygundur. 

 

 

Refakatçi frenleri ve emniyet kemerine ek olarak arkasında geriye devrilmeyi önleyici anti-tipper tekerlekleri de bulunan  Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi, son derece güvenli bir tekerlekli hasta  sandalyesi modelidir.

 

Katlanabilir gövdesi, çıkarılabilir ayaklık ve kolçakları ile depolaması kolaylaşan bu model, sırt açısının ayarlanabilmesi, yan, baldır ve baş destekleri ile son derece konforludur ve doğru pozisyonlandırma için kilit önemde bir pediatrik tekerlekli sandalye modelidir.  

 

 

Poylin P958Y Spastik Yetişkin Tekerlekli Sandalyesi Genel Özellikleri 

 

 

- Ayarlanabilir boyun yastığı,

- Tam yatan sırt ve oturma minder,

- Katlanabilir şase,

- Katlanabilir ve çıkarılabilir ayak koyma yeri,

- Ayarlanabilir ve çıkarılabilir ayak koyma yeri, 

- Elektrostatik boya,

- Çelik profil gövde ,

- Refakatçi freni,

- Emniyet kemeri,

- Geriye devrilmeyi önleyici anti-tipper tekerlekler, 

-16" havalı arka tekerlekler,

- 6" ön yumuşak dolgu tekerlekler.

 

 

Oturma Yeri Genişliği
46 cm
Oturma Yeri Derinliği
40 cm
Oturma Yeri Yüksekliği
48 cm
Oturma Yeri Açısı
Sırt Yüksekliği
44 cm
Kolçak Yüksekliği
16-24 cm
Toplam Genişlik
66 cm
Toplam Yükseklik
96 cm
Toplam Uzunluk
94 cm
Katlanır Genişlik
30 cm
Arka Tekerlek
16" PU Filled
Ön Tekerlek
6" PU Filled
Materyal-Gövde Tipi
Çelik / Katlanır
Ürün Ağırlığı
19.50 kg
Taşıma Kapasitesi
125 kg
Tilt Özelliği
Evet
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR